Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Chcę dołączyć:)  (Przeczytany 28483 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Czarek1860
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 1 660


792266706


« Odpowiedz #15 : środa, 04 Grudzień 2013, 00:29:27 »
Odpowiedz cytującCytuj

Kolega mnie, ubiegł:)

Zapraszamy, pod adresem podanym przez Krzyska będziemy w sobotę.
Zapisane

Ruszaj się, Bruno, idziemy na piwo;

Niechybnie brakuje tam nas!

Od stania w miejscu niejeden już zginął,

Niejeden zginął już kwiat!.
Michał


Offline Offline

Wiadomości: 637


667508937


« Odpowiedz #16 : środa, 04 Grudzień 2013, 00:33:04 »
Odpowiedz cytującCytuj

ano Uśmiech będzie można pogadać i obejrzeć co nieco Uśmiech
Zapisane
Patryk
Gość
« Odpowiedz #17 : środa, 04 Grudzień 2013, 01:23:44 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Dzięki wam bardzo za odpowiedź Uśmiech , postaram się pojawić. Pozdrawiam
Zapisane
Joanna D.
Gość
« Odpowiedz #18 : Wtorek, 04 Luty 2014, 19:07:05 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Witajcie,
mnie również bardzo zainteresowała Wasza działalność.

Mam 20 lat, mieszkam w Warszawie (Praga Południe + Rembertów), studiuję fizykę, pracuję i poza tym jeszcze wieczorami dorabiam do pensji.  Do tej pory moją największą pasją było żeglarstwo, a średniowieczem zainteresowałam się dopiero niedawno więc jestem zupełnym świeżakiem w tej dziedzinie. Od niedawna również "trenuję" łucznictwo (lekcje + czasami treningi nad Zalewem Zegrzyńskim jak z zimna palce nie odpadają). Z wyposażenia póki co mam łuk i strzały, pozostałe łucznicze akcesoria są w trakcie tworzenia. Czasu może w tygodniu nie mam zbyt dużo, jednak w weekendy na pewno znalazłabym go trochę.

Chętnie oderwałabym się od codziennej rutyny i zatopiła w magicznym, średniowiecznym klimacie, choćby na weekend.  Bardzo chciałabym Was poznać, podpytać o kilka rzeczy i oczywiście kiedyś do Was dołączyć. Czy w styczniu macie zaplanowane jakieś spotkanie?

Z serdecznymi pozdrowieniami,
Joanna
Zapisane
Czarek1860
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 1 660


792266706


« Odpowiedz #19 : Wtorek, 04 Luty 2014, 19:27:19 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jak co sobote mamy manewry:)

Zapraszamy!
Zapisane

Ruszaj się, Bruno, idziemy na piwo;

Niechybnie brakuje tam nas!

Od stania w miejscu niejeden już zginął,

Niejeden zginął już kwiat!.
chrisser


Offline Offline

Wiadomości: 2 276


501740224


« Odpowiedz #20 : Wtorek, 04 Luty 2014, 19:30:00 »
Odpowiedz cytującCytuj

Wpadnij w sobotę pomiędzy 18 a 20 do szkoły podstawowej na ulicy Irzykowskiego 1a  (BEMOWO) - tam mamy cotygodniowe manewry na sali gimnastycznej. Na Patio nasze panie zajmują się zwykle szyciem i pogaduchami.  Wejście do szkoły górnym wejściem po schodkach.  W razie problemów dzwoń do mnie na tel 501 740 224.
Ja również mam łuk i strzały oraz wiedzę teoretyczną. Praktyki mogę się uczyć od Ciebie :}

pozdrawiam
Krzysztof
Zapisane

Alea, vina, Venus
Joanna


Offline Offline

Wiadomości: 32



« Odpowiedz #21 : Wtorek, 04 Luty 2014, 19:39:25 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dziękuje za tak szybka odpowiedź! Nie spodziewałam się tak szybkiej reakcji Uśmiech
Wracam do Warszawy za tydzień w środę, więc 15. lutego rezerwuję sobie czas i będę na pewno!

PS. Łucznicza praktyka dopiero w trakcie tworzenia, mam teraz fajną instruktorkę ale rzadko zajęcia, więc staram się doskonalić sama (na razie strzelanie z bliskich odległości). Jak będzie cieplej zapraszam nad Zalew Zegrzyński, można spokojnie postrzelać na świeżym powietrzu nie martwiąc się że kogoś się zastrzeli. Podobno też w okolicy Siekierki Sanktuarium można postrzelać.
Zapisane
Michał


Offline Offline

Wiadomości: 637


667508937


« Odpowiedz #22 : Wtorek, 04 Luty 2014, 20:13:51 »
Odpowiedz cytującCytuj

zapraszamy jak najbardziej Uśmiech ja nie łucznik, chociaż pół dzieciństwa z łukiem biegałem Duży uśmiech
Zapisane
kublika


Offline Offline

Wiadomości: 3 762


502618868


« Odpowiedz #23 : Wtorek, 04 Luty 2014, 20:38:08 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witaj, panno Joanno Uśmiech
Moje dzieciątko starsze (Monika) w sam raz w twoiom wieku i też na tym samym wydziale...
Jakieś cudactwo studiuje.
A na Irzykowskiego w szkole bywa również łucznicy trenują, może akurat będą?
Tam w ogóle kupa narodu, jacyś kuglarze, jakieś ASG, szermierze, czasem łucznicy no i my Uśmiech
Wpadaj, zobaczysz sama Uśmiech
Zapisane

Si fore vis sanus, ablue saepe manus Uśmiech
Reg.sanit.
Joanna


Offline Offline

Wiadomości: 32



« Odpowiedz #24 : Czwartek, 06 Luty 2014, 10:48:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Przeglądając forum doczytałam, że każdy z Was ma tu pewną określoną rolę, jaką odtwarza. Czy jest jakaś pula postaci, z jakich można wybierać, czy zaczyna się od najniższego stopnia i "awansuje"? Wiem, że jakoś dziwacznie to brzmi, ale mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi. Już się nie mogę doczekać spotkania, czytam i przeglądam co tylko mi wpadnie w ręce dotyczącego tego okresu w historii i zaczyna mi się już robić z tym mały bałagan. Pomyślałam więc, że może mogłabym się póki co skupić na doczytaniu kim mogłabym być, jak taka osoba się ubierała, czym zajmowała itp. żeby przy okazji móc zadawać konkretne pytania a nie pytać o "wszystko". Poza tym może podczas wyjazdu mogłabym porozglądać się za jakimiś elementami stroju? Czy na to jeszcze za wcześnie? Wyjeżdżam właśnie do Tarnobrzega, a mam wrażenie że tam wszystko jest taniej niż w Warszawie, znam fajną krawcową, na bazarku są zwykle jacyś ludzie sprzedający ładne rzeczy..
Chciałabym już zacząć coś w tym kierunku robić, bo przeglądając w internecie piękne suknie i czytając wypowiedzi na najróżniejszych forach tylko bardziej i bardziej się nakręcam. ;-)
Zapisane
chrisser


Offline Offline

Wiadomości: 2 276


501740224


« Odpowiedz #25 : Czwartek, 06 Luty 2014, 11:37:56 »
Odpowiedz cytującCytuj

Jeszcze się wstrzymaj z zakupem wełny na strój, gdyz można tanio zamówić materiał przez internet i to u sprawdzonego źródła. 

U nas generalnie panie same sobie szyją stroje i warto się tego nauczyć, aby nie popaść w koszta.  Zresztą ładnie własnoręcznie uszyty strój daje dużą satysfakcję.  Najpierw trzeba skupić się na wyborze materiału. Ostatnio w rekonstrukcji promowane jest ręczne szycie, a tego żaden krawiec nie wykona za małe pieniądze.  Kontaktuj się w tej sprawie telefonicznie z Kubliką, gdyz ona jest ekspertem w tym temacie.
Wybór postaci zależy od pojemności naszej kieszeni.  Tańszy jest strój mieszczki od stroju damy dworu. Len tańszy od wełny, a wełna tańsza od jedwabiu itd.  Mamy też w hufcu osoby, które szyją na zamówienie, ale warto przy pomocy koleżanek (zrobienie wykroju z papieru) spróbować szyć samemu.
Ja uszyłem sobie jedną tunikę, a drugą uszyła mi nasza profesjonalna krawcowa Erressa.  Jedne buty również sobie uszyłem.

Nie ma u nas stopni wtajemniczenia i jakiś gradacji, więc możesz być nawet księżną, jeśli masz odpowiedni budżet na stroje i buty. Do strojów dochodzą też z czasem akcesoria potrzebne na biesiady i wszelkie narzędzia osobistego użytku jak nożyczki, grzebienie, latarenki, świece, lusterka itd.

Takie jest moje skromne zdanie
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 06 Luty 2014, 11:49:51 wysłane przez chrisser » Zapisane

Alea, vina, Venus
Czarek1860
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 1 660


792266706


« Odpowiedz #26 : Czwartek, 06 Luty 2014, 12:14:50 »
Odpowiedz cytującCytuj

Spokojnie Nie mamy aż tak RPGowego podejścia do tematu;) a i co do „awansów” to jesteśmy dość anarchistyczną grupą – wot Mazowsze! Założenie mamy jedno – chcemy żeby rzeczy przez nas odtwarzały miały jak największe poparcie w historii, archeologii i innych źródłach.  Nie ma określonej puli postaci – to kogo będziesz odtwarzać zleży od Ciebie samej i od źródeł jakie będziesz miała na to że ktoś taki żył na przełomie XIV i XV wieku. Każdy z nas pomoże jak będzie umiał:)
Co do Strojów kobiecych raczej pomogą Ci Panie – co do tego co chcesz robić, to zależy od tego co lubisz robić i w czym poczujesz się mocna. Jedni lubią się bić, inni szukać źródeł pomocnych w tej zabawie, możesz też zostać rzemieślnikiem i robić rzeczy, sprzęty, stroje (możliwości jest cała masa), możesz też po prostu dobrze się bawić i znaleźć w tym kreatywne hobby które będzie odskocznią od dnia codziennego...
Strzelasz z łuku – no to już masz jakiś punkt zaczepienia;) Gdybyś chciała ruszyć bardziej w tę stronę i zostać Drabem – Dziewczyną to myślę że to też by się dało jakoś zrobić;)
Zapisane

Ruszaj się, Bruno, idziemy na piwo;

Niechybnie brakuje tam nas!

Od stania w miejscu niejeden już zginął,

Niejeden zginął już kwiat!.
Patryk Gajecki
Gość
« Odpowiedz #27 : środa, 26 Luty 2014, 17:57:28 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Witajcie. Sporo się nie odzywałem. Ale sesja minęła i jest trochę luzu. Czy w tą sobotę jest trening ? Wypada że to pierwszy marca.
Zapisane
Czarek1860
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 1 660


792266706


« Odpowiedz #28 : środa, 26 Luty 2014, 18:14:06 »
Odpowiedz cytującCytuj

Hej:)

Jest tak samo jak zawsze o 18:)
Zapisane

Ruszaj się, Bruno, idziemy na piwo;

Niechybnie brakuje tam nas!

Od stania w miejscu niejeden już zginął,

Niejeden zginął już kwiat!.
Patryk Gajecki
Gość
« Odpowiedz #29 : Czwartek, 27 Luty 2014, 00:08:41 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Dzięki Bardzo Uśmiech
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  
 
Skocz do:  



Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

luksburg polskiserwersluzb smallskill fugazi gom