Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Odpowiedz  |  Drukuj  
Autor Wątek: Chcę dołączyć:)  (Przeczytany 28487 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Janek
Gość
« : środa, 11 Wrzesień 2013, 21:12:11 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Witam serdecznie wszystkich,
 ogólnie sprawa wygląda tak: podoba mi się wasz wizerunek, na zdjęciach jesteście super, Statut mi pasuje, List rekrutacyjny brzmi zachęcająco, stwierdziłem że chcę do was dołączyć. O sobie nie wiem co mam powiedzieć, jestem na 3 roku na UW, mam 21 lat, Białorusin, z wyposażenia mam przeszywanicę ( kurtkę:) ).
A no i mam na imię Janek.
Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź.
Zapisane
chrisser


Offline Offline

Wiadomości: 2 276


501740224


« Odpowiedz #1 : środa, 11 Wrzesień 2013, 21:34:09 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam serdecznie

Przeszywka na pewno się przyda, ale najlepiej zacząć od lnianych gaci i koszuli, później jakieś buty uszyć, tak jak ja zrobiłem, lub nabyć u rzemieślnika. Jeszcze pasek by się przydał i masz podstawę do tworzenia postaci.  Musisz sobie też zadać pytanie kogo chcesz odtwarzać, a co za tym idzie na jaką postać stać Cię finansowo (żebraka, chłopa, strażnika miejskiego, księdza, popa, pana rycerza mazowieckiego lub litewskiego).  Potrzebujemy ludzi, którzy będą realnie angażować się w naszą zabawę, a nie "internetowych rycerzy". Generalnie fajniej jest profesjonalnie odtwarzać księdza lub żebraka niż byle jak (z braku finansów) rycerza.
Zapisane

Alea, vina, Venus
€zber
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 2 600


79ASSBURY (792772879)


WWW
« Odpowiedz #2 : środa, 11 Wrzesień 2013, 21:39:46 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witam serdecznie wszystkich,
 ogólnie sprawa wygląda tak: podoba mi się wasz wizerunek, na zdjęciach jesteście super, Statut mi pasuje, List rekrutacyjny brzmi zachęcająco, stwierdziłem że chcę do was dołączyć. O sobie nie wiem co mam powiedzieć, jestem na 3 roku na UW, mam 21 lat, Białorusin, z wyposażenia mam przeszywanicę ( kurtkę:) ).
A no i mam na imię Janek.
Pozdrawiam, i czekam na odpowiedź.

Hej Janku!

Użyj guzika "zarejestruj się na forum" (czy jakoś tak).

Najlepszego,
Ezber
Zapisane

Zanim się pomyśli trza się zastanowić!
Piję, ale się nie zaciągam.
Jan
Gość
« Odpowiedz #3 : Czwartek, 12 Wrzesień 2013, 10:14:52 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Chrisser, całkiem z tobą się zgadzam. Nie zamierzam na razie odgrywać rycerza, bo wiem że mnie na to nie stać. Wolę być, jak powiedziałeś, profesjonalnym żebrakiem niż rycerzem z drewnianym mieczem Mrugnięcie Ale w treningach mogę przecież uczestniczyć, gdzie owa przeszywka ma się i przydać. Dobrze rozumiem?

€zber, zrobione.
Zapisane
Czarek1860
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 1 660


792266706


« Odpowiedz #4 : Czwartek, 12 Wrzesień 2013, 10:36:33 »
Odpowiedz cytującCytuj

Nie polecam rekonstrukcyjnego żebractwa, ani odgrywania kleru:)
 Jedno wbrew pozorom cholernie trudne, 
a drugie wcale nie takie tanie… Ksiądz na poziomie, to wcale nie taka tania rzecz.

Celujemy w lekką piechotę i straż miejską Stołecznego miasta Czerska – Stolicy Mazowsza pod tymczasową okupacją polską ;p
Zapisane

Ruszaj się, Bruno, idziemy na piwo;

Niechybnie brakuje tam nas!

Od stania w miejscu niejeden już zginął,

Niejeden zginął już kwiat!.
Jan
Gość
« Odpowiedz #5 : Czwartek, 12 Wrzesień 2013, 10:59:22 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Wcale nie miałem na myśli, że będę odgrywał kogoś z tych dwóch Uśmiech
Muszę się jeszcze rozejrzeć
Zapisane
Marcin
Gość
« Odpowiedz #6 : Niedziela, 15 Wrzesień 2013, 19:55:32 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Hejka , jestem Marcin i mam 15 lat ... chociaż w sumie 16 od października Chichot Trafiłem na waszą stroną przypadkiem oglądając tematy historyczne i spełniło się nagle moje marzenie Chichot W końcu znalazłem aktywny hufiec/chorągiew w mojej okolicy Chichot  Pochodzę z Gminy Prażmów w powiecie piaseczyńskim więc do czerska nie mam aż tak daleko .  
Od dzieciństwa interesuję się militarystyką i czasami średniowiecza oraz wojen Chichot Kiedyś już myślałem nad dołączeniem do takiego przedsięwzięcia ale zostałem zniechęcony przez brak danej mi możliwości w mojej okolicy
Chciałbym się jednak dowiedzieć jak wyglądają u was terminarze spotkań oraz (jeśli w takich uczestniczycie) wyjazdów na inscenizacje np. Grunwald , jestem dość zabieganym człowiekiem ( wiadomo szkoła , robota w domu itp) z kasą też krucho ale to mało ważne . Liczę na dość szybką odpowiedż i mam nadzieję że wkońcu dobrze trafiłem Chichot

PS. Dodam że uczęszczam do 1 klasy technikum gastronomicznego na ul. Poznańskiej w Warszawie więc mogę coś upichcić Chichot
Zapisane
€zber
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 2 600


79ASSBURY (792772879)


WWW
« Odpowiedz #7 : Wtorek, 17 Wrzesień 2013, 13:30:55 »
Odpowiedz cytującCytuj

Dobrze, że bywasz w Warszawie, bo mimo tego, że jesteśmy "z Czerska", to większość jednak mieszka na co dzień w Warszawie. I tam częściej się spotykamy niż w Czersku.

Teoretycznie nie ma u nas limitu wieku, a ukończone kilkanaście lat wystarcza do udziału w większości imprez w charakterze uczestnika. Gdzieniegdzie pewnie także dla osoby biorącej udział w inscenizacjach walk. Pewnie będzie potrzebna zgoda prawnych opiekunów, ale i tak głównym kryterium weryfikującym jest zapał do odtwarzania mierzony jego owocami, czyli tym na ile ktoś chce sobie przygotowywać wiernie strój i podstawowe wyposażenie własne. Dopiero wtedy bowiem może brać udział w rekonstrukcyjnej zabawie. W zdobyciu tego minimum grupa oczywiście może służyć pomocą, poradą, itp. Grupa to przede wszystkim grono znajomych (w różnym wieku - najstarszy ukończył 60 lat), którą łączy wspólne hobby, a nie hierarchiczna organizacja budująca rozmaite stopnie wtajemniczenia. Mamy też koleżankę, której skończyła niedawno osiemnaście lat. Poza nią bawią u nas jej rodzice i młodszy brat, który ma chyba ciągle 12 lat. A może już 14? Czas szybko leci.
Na imprezach rekonstrukcyjnych rzadko bawi się na raz tylko jedna grupa, a wiekowo towarzystwo jest zróżnicowane. Także w wyborze właściwej grupy w mojej opinii ważniejszy jej profil, założenia i to czy dobrze się wszyscy dogadują. No, chyba że Ci wybitnie niezręcznie będzie przejść na "ty" z osobami starszymi o jakieś dziesięć lat (takich jest większość). Znakomita część tych, którzy dzisiaj mają te 25-30 lat zaczynała zabawę właśnie przed osiemnastką.

Czasami natomiast zdarza się, że rodzice oczekują od grupy, aby opiekowała się ich dziećmi, tj. zwracała uwagę z kim i jak się zadają, czy nie nadużywają alkoholu i innych używek. A grupa nie do tego służy i nie ma zamiaru się tym zajmować. Nie oznacza to, że jeśli ktoś będzie postępował wobec Ciebie agresywnie wszyscy będziemy mieć to gdzieś. Ale z drugiej strony nikt nie będzie łapał Cię za rękę kiedy będziesz chcieć się napić wina. Bo grupa nie ma po prostu głównego celu wychowywać, tylko się razem bawić badając historię materialną.
Zapisane

Zanim się pomyśli trza się zastanowić!
Piję, ale się nie zaciągam.
Marcin
Gość
« Odpowiedz #8 : Wtorek, 17 Wrzesień 2013, 20:07:14 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Ok Ok , to dajcie sygnał kiedy i gdzie można się spotkać Chichot
Zapisane
chrisser


Offline Offline

Wiadomości: 2 276


501740224


« Odpowiedz #9 : Wtorek, 17 Wrzesień 2013, 21:33:13 »
Odpowiedz cytującCytuj

Ok Ok , to dajcie sygnał kiedy i gdzie można się spotkać Chichot

spotkanie mamy jutro o 19 przy ul. Klaudyny, ale tutaj adresu nie będę podawał. o szczegóły zapytaj Ezbera.
Zapisane

Alea, vina, Venus
€zber
(on obsługuje forum)


Offline Offline

Wiadomości: 2 600


79ASSBURY (792772879)


WWW
« Odpowiedz #10 : Wtorek, 17 Wrzesień 2013, 23:00:58 »
Odpowiedz cytującCytuj

Szczegóły posłałem mejlem.
Zapisane

Zanim się pomyśli trza się zastanowić!
Piję, ale się nie zaciągam.
Marcin
Gość
« Odpowiedz #11 : środa, 18 Wrzesień 2013, 10:34:34 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

W tygodniu nie dam rady na takie późne godziny lecieć na koniec warszawy ;/ w weekend tak więc jakbyście mieli spotkanie w sobotę czy niedziele to mogę sie z wami spotkać Język
Zapisane
kublika


Offline Offline

Wiadomości: 3 762


502618868


« Odpowiedz #12 : Czwartek, 19 Wrzesień 2013, 01:08:36 »
Odpowiedz cytującCytuj

w ten weekend to się akurat panie spotykają szyć staniki Mrugnięcie
Zapisane

Si fore vis sanus, ablue saepe manus Uśmiech
Reg.sanit.
Patryk
Gość
« Odpowiedz #13 : Wtorek, 03 Grudzień 2013, 23:41:07 »
Odpowiedz cytującCytuj Modyfikuj wiadomośćModyfikuj

Witam. Nazywam się Patryk Gajecki, pochodzę z okolic Zamościa (Lubelskie) aktualnie studiuję w Warszawie (stacjonuję w Rembertowie) i szukam grupy rekonstrukcyjnej do której można by dołączyć. Przeglądałem spis grup zajmujących się rekonstrukcją średniowieczną w okolicach Warszawy i natrafiłem na was. Chciał bym zadać wiele pytań ale to zbyt dużo pisania i dlatego chciałbym się dowiedzieć gdzie i kiedy można by się z wami spotkać i porozmawiać o tym co robicie ?
Zapisane
chrisser


Offline Offline

Wiadomości: 2 276


501740224


« Odpowiedz #14 : środa, 04 Grudzień 2013, 00:15:37 »
Odpowiedz cytującCytuj

Witaj serdecznie
Wpadnij w sobotę pomiędzy 18 a 20 do szkoły podstawowej na ulicy Irzykowskiego 1a  (BEMOWO) - tam mamy cotygodniowe manewry na sali gimnastycznej. W razie problemów dzwoń do mnie na tel 501 740 224.

pozdrawiam
Krzysztof
Zapisane

Alea, vina, Venus
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Odpowiedz  |  Drukuj  
 
Skocz do:  



Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x-cry polskiserwersluzb smallskill yourgameyourlife luksburg